Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
11 postów 22 komentarze

Przewrot na Ukrainie, rodzina Poroszenki ucieka do USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten cały młyn polega na tym, że opozycja wobec Poroszenki dała mu kolejne 24 godziny, aby odblokował kieszeń w Debalcewie.

 

Poroszenko jest ukraińskim prezydentem. Od 24 godzin słychać nieustanne pogłoski, ze rodzina Poroszenki wyleciała odrzutowcem do Paryża, a stamtąd do USA.

Mówi się nawet o jakimś przewrocie, aby obalić prezydenta.

Ten cały młyn polega na tym, że opozycja wobec Poroszenki daje mu kolejne 24 godziny, aby odblokować kieszeń w Debalcewie, gdzie 8 000 ukraińskich żołnierzy jest otoczonych, jeżeli nic nie zrobi to zostanie wyrzucony ze stołka. Kto wie czy to jest prawda, ale trzeba mięć oczy otwarte.

Jeżeli Poroszenko zostanie obalony w jakiś sposób, prawdopodobnie będą formowane nowe władze, składające się ze skrajnej prawicy, a do tego nacjonaliści, rzeczywiście pogrobowcy Bandery jak Prawy Sektor, partia Swoboda. Poroszenko jest właściwie umiarkowanym nacjonalista. Ci inni są znacznie gorsi.

Poza tym cały 40-sty batalion poddał sie w Debalcewie.


Debaltseve frontline - mortar lands 15m away

www.youtube.com/watch

 


Najwyraźniej to video jest zrobione wewnątrz Debalcewa, gdzie już są siły Noworosji, być może siły Zacharczenki wzięły juz pół miasta. Na pewno opanowali północny wschód miasta.

Pokazana jest szalona walka z użyciem moździerzy. W pewnym momencie pocisk ląduje bardzo blisko, może dalej niż kilkanaście metrów, reporter jest wystraszony, ale faceci Zacharczenki nie denerwują się.

Te dźwięki to raczej rundy z moździerzy.

Początkowy świst wydaje sie być z moździerza. Dźwięk uchodzi w połowie lotu pocisku, potem słychać bum.

Odgłos jest jakiś dziwny, ale to jest właściwie dźwięk samej śmierci, tu jest prawdziwy horror.

Słychać co najmniej 15 eksplozji z moździerza w czasie 90 sekund, tyle jest video. To znaczy, że jeden moździerz wybucha co 6 sekund, albo 10 rund w każdej minucie.

 

 

 

 

KOMENTARZE

  • @partyzant 21:00:36
    Tak właśnie powinna ta mapa Ukrainy wyglądać, bo dzisiejsza Ukraina, prawem kaduka, zajmuje część ziem polskich, rosyjskich, węgierskich i rumuńskich na dodatek do ziem rusi kijowskiej, które im się rzeczywiście należą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031